Data modificării:

Reducere tarife testare RT-PCR si Antigen COVID-19

LABORATOR ANALIZE MEDICALE EUROMEDICA

Reducere tarife testare RT-PCR si Antigen COVID-19

Laboratorul de analize medicale Euromedica Hospital reduce tarifele pentru Testarea RT-PCR la 250 de lei (cu eliberarea rezultatului în 48 de ore începând cu ora 13:00 din ziua recoltării) și Testarea Rapidă Antigen SARS-CoV-2 la 80 de lei (cu eliberarea imediată a rezultatului) pentru diagnosticarea COVID-19.

Testul antigen COVID-19 (Virusul SARS-COV-2 – antigen) este testul care detectează prezența virusului SARS-CoV-2, depistând infecția activă COVID-19 și au cea mai mare eficiență dacă sunt utilizate în primele zile (1–5 zile) de la debutul simptomelor, deoarece încărcătura virală este maximă.

Testul Real Time PCR (RT-PCR) este testul de referință pentru diagnosticul specific de COVID-19 (Coronavirus), cunoscut sub denumirea de ARN viral SARS-CoV-2, identificând prezența virusul prin tehnici de amplificare a materialului genetic viral prin recoltarea probelor prin exsudat nazofaringian și faringian.

Programările se pot face și la numerele de telefon +40 262 206179 sau +40 262 206180 de luni până vineri între orele 08:00-16:00

Informații suplimentare legate de Testarea RT-PCR și de Testarea Rapidă Antigen SARS-CoV-2

Test Antigen la 80 de lei   Test RT-PCR la 250 de lei

Locuri de Muncă