Data modificării: 01.10.2019

Operații Laparoscopice pentru Chisturile Ovariene

PERFORMANȚE MEDICALE

Operații Laparoscopice pentru Chisturile Ovariene

Intervențiile laparoscopice sunt manopere chirugical minim invazive și sunt operațiile de optat în cazul chisturilor ovariene de natură benignă sau malignă, medicii specialiști din cadrul Euromedica Hospital având experiența și dotarea necesară pentru efectuarea unor manopere atât de delicate.

Avantajele principale sunt reprezentate de:

1. agresiune minimă asupra organismului (incizii minime);
  2. recuperare rapidă – externare în 24-48 de ore;
  3. este metoda prin care se reusește cel mai adesea păstrarea ovarului;
  4. extirparea doar a formațiunii chistice.

Chist dermoid de 4 cm extirpat laparoscopic

În imagini chist dermoid de 4 cm extirpat laparoscopic, cu păstrarea ovarului și a funcției acestuia. Pacientă a fost externată la 48 ore de la intervenția chirugicală.

Clinica Euromedica are experiență de peste 7 ani în intervenții ginecologice laparoscopice (pentru chisturi ovariene, sarcini extrauterine, tratamentul sterilității etc.).

Anunțuri și Noutăți

Consultații Medicale Pneumologie
26.08.2021

Consultații Medicale Pneumologie