Noutati

MAMOGRAFIA LASER INCEPAND CU DATA DE 26.08.2019

INCEPAND DE LUNI 26.08.2019 RELUAM PROCEDURLE PENTRU MAMOGRAFIA LASER. PRETUL ESTE DE 300 RON.

DESCHIDERE COMPARTIMENT CHIRURGIE PLASTICA SI ESTETICA

INCEPAND CU DATA DE 20.05.2019 DESCHIDEM COMPARTIMENTUL DE CHIRURGIE PLASTICA SI ESTETICA DIN CADRUL SPITALULUI EUROMEDICA. COMPARTIMENTUL VA FI CONDUS DE CATRE DR.PRUNA MARIUS.

NOU IN MARAMURES: TERAPIE SOCKWAVE IN COMPARTIMENTUL DE RECUPERARE

TERAPIA SHOCKWAVE

O noua terapie pe piata medicala care te scapa de durere in 10 minute.

Shockwave sau “terapia durerii” terapie de energie inalta intr-un timp foarte scurt cu o viteza care depaseste viteza sunetului.Utilizeaza unde de soc (unde acustice/ultrasunete) pentru a trata durerile cronice musculo-scheletale.Unda de soc strabate cu viteza foarte mare tesuturile.

Terapia cu unde de soc are o rata de success de 80 % si sunt necesare intre 3 si 5 sedinte cu o pauza de 5 zile intre sedinte.

Efectuarea acestei terapii dureaza 10 minute, iar recuperarea este rapida cu reluarea imediata a programului normal.

Indicatii:

• Tratarea durerilor de calcai, sold, spate, umar, dureri osoase si musculare.

Afectiuni:

• Fasceita plantara(pinten calcanean)
  • Achilodinia
  • Inflamatii si calcifieri ale tendoanelor si articulatiilor( umar, genunchi etc.)
  • Durer in zona inghinala (pubalgie)
  • Epicondilita
  • Sindrom  apexpatelar si sindrom de solicitare a tibiei.
  • Dureri in zona soldului si/sau a tractului ilio-tibial.
  • Bola genunchiului.
  • Dureri in zona palmara si incheieturii mainii.
  • Dureri in zona insertiiilor tendoanelor poplitee.
  • Punctele dureroase ale muschilor.
  • Tratamente si recuperare ortopedica.
  • Afectiuni neurologice.
  • Tendinite calcane.
  • Eficienta in cazul calcificate in tesutul conjunctiv( depozite calcare) pe care le sfarma redand mobilitatea articulatiilor atacate.

DESCHIDERE COMPARTIMENT CHIRURGIE PLASTICA SI ESTETICA

2019-05-16

INCEPAND CU DATA DE 20.05.2019 VOM DESCHIDE COMPARTIMENTUL DE CHIRURGIE PLASTICA SI ESTETICA IN CADRUL SPITALULUI EUROMEDICA. ACEST COMPARTIMENT CHIRURGICAL VA FI CONDUS DE CATRE DR. PRUNA MARIUS

Inapoi